Drugi koncert "Arii na plaży - Ryszard Smęda zaprasza", odbył się tradycyjnie w pierwszy piątek sierpnia. Tym razem oprócz śpiewającego Pana Ryszarda Smędy bas na scenie wystąpili  Małgorzata Ratajczak mezzosporan, solistka Opery Nova w Bydgoszczy, Janusz Ratajczak tenor, solista Opery Nova w Bydgoszczy oraz soliści baletu Opery Nova w Bydgoszczy- Anita Pietrykowska i Wiktor Dierewianka.

Nie zabrakło  także Bogdana Ciesielskiego z zespołem (akompaniament).

Koncert poprowadził Ryszard Smęda oraz Joanna Skupin.

Organizatorzy: Burmistrz Koronowa - Stanisław Gliszczyński, Ryszard Smęda, Urząd Miejski w Koronowie, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie.

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy, które jest oficjalnym partnerem imprezy  reprezentował Prezes Jan Sielski.

KPZHiU na ręce Prezesa otrzymało podziękowanie za wsparcie imprezy.

   

Zapraszamy na pierwszy, z dwóch tegorocznych koncertów, pn. „Arie na plaży - Ryszard Smęda zaprasza." Tradycyjnie, w pierwszy piątek lipca (7.07) gośćmi, także śpiewającego Pana Ryszarda, jak i z pewnością bardzo wielu słuchaczy, będą artyści: Justyna Gęsicka mezzosopran, studentka Akademii Muzycznej z Bydgoszczy oraz Tadeusz Szlenkier, tenor, solista Opery Narodowej w Warszawie i Opery Nova w Bydgoszczy. Wystąpi też mużyk Opery Nova Łukasz Rafiński (trąbka). Akompaniament, tradycyjnie Bogdan Ciesielski z zespołem. Prowadzenie: Ryszard Smęda i Joanna Skupin. Plaża w Pieczyskach, godz. 21.00. Do zobaczenia!

Jednocześnie informujemy, że można skorzystać z dojazdu na to wydarzenie z Bydgoszczy oraz z Koronowa zabytkowym Ikarusem. Autobus po zakończonych Ariach odwiezie uczestników do Koronowa i Bydgoszczy. Autobus wykona jeden kurs z Bydgoszczy, oraz dwa kursy z Koronowa - podobnie w nocy, będą to dwa kursy do Koronowa w tym jeden bezpośredni do Bydgoszczy. Przystankiem początkowym i końcowym w Bydgoszczy będzie Plac Kościeleckich. 

W dniu 21 czerwca o godzinie 11:00 odbyło się Uroczyste Posiedzenie Senatu UniwersytetuTechnologiczno-Przyrodniczego.Tradycją Uniwersytetu podczas obchodów święta jest wręczanie medali, odznaczeń państwowych, wyróżnień oraz listów gratulacyjnych, a także promocja doktorów. Uroczystość uświetnił występ chóru UTP pod dyrekcją Agnieszki Sowy.

Na zaproszenie Rektora UTP w posiedzeniu Senatu uczestniczył Prezes KPZHiU Jan Sielski.

W dniu 19.06.2017 r. podczas uroczystej Gali Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w CKK Jordanki w Toruniu, Pan Krzysztof Sikora, Prezydent Sejmiku Gospodarczego WK-P, którego Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy jest członkiem odebrał wyróżnienie dla stowarzyszenia w kategorii GOSPODARKA.

 

W dniu 7 czerwca 2017 r.  o godz. 9ºº w siedzibie Zrzeszenia przy ul. Dworcowej 77 odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej KPZHiU w Bydgoszczy. Po stwierdzeniu prawomocności obrad oraz wyborze protokolanta, członkowie Komisji przyjęli protokół z poprzedniego posiedzenia. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pan Stefan Zeyda zaprezentował zebranym wnioski z przeprowadzonej kontroli finansowo-gospodarczej, następnie członkowie Komisji przyjęli sprawozdanie finansowe za 2016 rok. Członkowie Zarządu KPZHiU przedstawili informacje z bieżącej działalności Zrzeszenia.