W dniu 28 marca 2019 roku w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej. Obecni byli wszyscy członkowie Komisji. Po stwierdzeniu prawomocności obrad oraz wyborze protokolanta, członkowie Komisji przyjęli protokół z poprzedniego posiedzenia W trakcie spotkania przedyskutowano wszystkie punkty porządku obrad. Członkowie Zarządu KPZHiU przedstawili informacje z bieżącej działalności Zrzeszenia.
22 marca 2019 r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, w Sali Konferencyjnej im. Bydgoskiego Marca 1981 Roku przy ul. Jagiellońska 3 odbyło się regionalne spotkanie Laureatów programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018.
Celem programu jest: promocja etyki w działalności gospodarczej, rozumianej jako zespół norm rzetelnego postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami oraz społecznością lokalną, władzą lokalną i państwową, działań zgodnych z obowiązującym prawem i powszechnie przyjętymi normami społecznymi; wspieranie rozwoju firm poprzez promowanie przedsiębiorstw działających zgodnie z prawem i zasadami etyki, promowanie programu na rynkach krajowych i zagranicznych; poprawianie wizerunku polskich przedsiębiorstw poprzez promowanie firm, które rzetelnie, zgodnie z zasadami etyki, prowadzą działalność gospodarczą; zachęcanie firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzania stosownych zmian w wewnętrznej organizacji pracy oraz podjęcia szkoleń w tym zakresie.
W ramach programu przedsiębiorstwa ubiegają się o uzyskanie Certyfikatu Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.
Na zaproszenie Regionalnej Komisji Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” w uroczystym spotkaniu laureatów uczestniczył Prezes KPZHiU – Jan Sielski.
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna umożliwia prowadzenie działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach. Przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego (PIT lub CIT) zarówno dla istniejących przedsiębiorstw, jak i nowych projektów.
Firma, która dołączy do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, skorzysta z ulg podatkowych oraz otrzyma wsparcie na każdym etapie inwestycji. Pomorska SSE oferuje również między innymi opiekę poinwestycyjną, promocję na rynku polskim i zagranicznym, wsparcie w znalezieniu wykwalifikowanej kadry a także pomoc w nawiązywaniu współpracy z firmami, uczelniami i samorządem.
Przedsiębiorca, aby uzyskać decyzję o wsparciu, musi spełnić kryteria jakościowe oraz ilościowe. Jeżeli są one spełnione - uzyskuje decyzję o wsparciu w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i otrzymuje pomoc publiczną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego.
Maksymalna wysokość liczona jest jako procent wydatków kwalifikowanych inwestycji zależy od wielkości przedsiębiorstwa.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, realizując zadanie upowszechniania
i rozwoju ekonomii społecznej w województwie kujawsko-pomorskim, ma zaszczyt zaprosić do udziału w panelu dyskusyjnym pt.: „Kierunek nowoczesność. Przedsiębiorczość społeczna.” organizowanym w ramach XXVI Forum Gospodarczego WELCONOMY FORUM IN TORUŃ.
WELCONOMY FORUM IN TORUŃ jest jednym z największych kongresów gospodarczych w Polsce gromadzącym przedstawicieli rządu, samorządów, dyplomatów, a także przedsiębiorców oraz wybitne osobowości świata kultury, nauki i gospodarki.
Moderatorem panelu będzie Pan Mariusz Kluszczyński – dziennikarz telewizyjny, znawca zagadnień z zakresu ekonomii społecznej i innowacji społecznych.