Zapraszamy na pierwszy, z dwóch tegorocznych koncertów, pn. „Arie na plaży - Ryszard Smęda zaprasza." Tradycyjnie, w pierwszy piątek lipca (7.07) gośćmi, także śpiewającego Pana Ryszarda, jak i z pewnością bardzo wielu słuchaczy, będą artyści: Justyna Gęsicka mezzosopran, studentka Akademii Muzycznej z Bydgoszczy oraz Tadeusz Szlenkier, tenor, solista Opery Narodowej w Warszawie i Opery Nova w Bydgoszczy. Wystąpi też mużyk Opery Nova Łukasz Rafiński (trąbka). Akompaniament, tradycyjnie Bogdan Ciesielski z zespołem. Prowadzenie: Ryszard Smęda i Joanna Skupin. Plaża w Pieczyskach, godz. 21.00. Do zobaczenia!

Jednocześnie informujemy, że można skorzystać z dojazdu na to wydarzenie z Bydgoszczy oraz z Koronowa zabytkowym Ikarusem. Autobus po zakończonych Ariach odwiezie uczestników do Koronowa i Bydgoszczy. Autobus wykona jeden kurs z Bydgoszczy, oraz dwa kursy z Koronowa - podobnie w nocy, będą to dwa kursy do Koronowa w tym jeden bezpośredni do Bydgoszczy. Przystankiem początkowym i końcowym w Bydgoszczy będzie Plac Kościeleckich. 

W dniu 21 czerwca o godzinie 11:00 odbyło się Uroczyste Posiedzenie Senatu UniwersytetuTechnologiczno-Przyrodniczego.Tradycją Uniwersytetu podczas obchodów święta jest wręczanie medali, odznaczeń państwowych, wyróżnień oraz listów gratulacyjnych, a także promocja doktorów. Uroczystość uświetnił występ chóru UTP pod dyrekcją Agnieszki Sowy.

Na zaproszenie Rektora UTP w posiedzeniu Senatu uczestniczył Prezes KPZHiU Jan Sielski.

W dniu 7 czerwca 2017 r.  o godz. 9ºº w siedzibie Zrzeszenia przy ul. Dworcowej 77 odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej KPZHiU w Bydgoszczy. Po stwierdzeniu prawomocności obrad oraz wyborze protokolanta, członkowie Komisji przyjęli protokół z poprzedniego posiedzenia. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pan Stefan Zeyda zaprezentował zebranym wnioski z przeprowadzonej kontroli finansowo-gospodarczej, następnie członkowie Komisji przyjęli sprawozdanie finansowe za 2016 rok. Członkowie Zarządu KPZHiU przedstawili informacje z bieżącej działalności Zrzeszenia.        

W dniu 19.06.2017 r. podczas uroczystej Gali Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w CKK Jordanki w Toruniu, Pan Krzysztof Sikora, Prezydent Sejmiku Gospodarczego WK-P, którego Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy jest członkiem odebrał wyróżnienie dla stowarzyszenia w kategorii GOSPODARKA.

 

Obchody 671 urodzin miasta rozpoczęły się 19 kwietnia od złożenia kwiatów pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego. Następnie podczas uroczystej sesji Rady Miasta wręczono Medale Kazimierza Wielkiego za zasługi dla Miasta Bydgoszczy. Odsłonięto także zegar na ratuszowej wieży.

20 kwietnia w Filharmonii Pomorskiej odbył się urodzinowy koncert z okazji 671 rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich. W programie utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Orkiestry kameralnej Capella Bydgostiensis. Podczas koncertu prezydent Rafał Bruski wręczy nagrody i wyróżnienia dla artystów i naukowców.

Na zaproszenie Prezydenta w uroczystości wziął udział Prezes KPZHiU Jan Sielski.