Konkurs "Najlepszy Produkt Roku - Inowrocław 2013" towarzyszył Inowrocławskiej Wystawie Gospodarczej. Celem konkursu było m.in. wyróżnienie i promocja produktów lub usług z regionu inowrocławskiego, promowanie wizerunku zaangażowanych firm przyczyniających się do rozwoju regionu, a także przekonanie mieszkańców do produktów wytworzonych lokalnie, w oparciu o lokalne surowce i cechujących się wysoką jakością. Do tegorocznego konkursu zgłoszono 6 produktów i usług w trzech kategoriach: produkt przemysłowy, produkt spożywcy i usługa. Nagrodzenie laureatów odbyło się podczas uroczystej gali w sobotę, 18 maja 2013 r.

 

"Najlepszym Produktem Roku - Inowrocław 2013"! została Piekarnia PIEKUŚ Pakulscy&Walorek, która otrzymała pamiątkowy dyplom i statuetkę, a także 10 tys. zł na promocję nagrodzonego produktu i firmy.

 

 Kapituła Konkursu - w skład której wchodził przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy Prezes Krzysztof Hadrysiak, a przewodniczył jej  Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza - przyznała również nagrodę specjalną za szczególne osiągnięcia na rzecz promocji i rozwoju gospodarczego regionu. Otrzymała ją firma CYKORIA S.A. Wierzchosławice - producent znanych i cenionych deserów, przypraw, a także zup i sosów w proszku.

 

Ponadto nagrody w formie wyróżnienia otrzymali:

1. w kategorii produkt przemysłowy - LALKA KOLEKCJONERSKA TYPU „TILDA" W STROJU KUJAWSKIM, firmy Manufaktura Lniany Dom z Marulew.

2. w kategorii produkt spożywczy - CHLEB TALAR zgłoszony przez Piekarnię PIEKUŚ Pakulscy&Walorek spółka jawna z Inowrocławia

3. w kategorii usługa - WYNAJĘCIE SAMOCHODU ZASTĘPCZEGO Z OC SPRAWCY, zgłoszona przez firmę GAJECKI UBEZPIECZENIA z Inowrocławia.

 

 

Swoją nagrodę przyznał też Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza - wyróżnił firmę KOM-ROL Kobylniki Spółka z o.o. - znanego w regionie producenta wędlin i przetworów mięsnych według tradycyjnych receptur.


Po gali wręczenia nagród wystąpiła gwiazda wieczoru - inowrocławski zespół DE LUZERS.


Inowrocławskiej Wystawie Gospodarczej towarzyszyło wiele atrakcji dla zwiedzających. Był m.in. konkurs wiedzy o mieście i wystawcach z losowaniem nagród co godzinę, kiermasz rękodzieła artystycznego, chleb i ciasta własnego wypieku, chleb na zakwasie, naturalne wędliny, miód, oscypki, krówki w 21 smakach, przyprawy, znakowanie rowerów przez policję, kącik rysunkowy dla dzieci i malowanie twarzy, pokaz Kenjutsu - sportowej walki mieczem samurajskim, gry i zabawy z wolontariuszami Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy FLANDRIA, bezpłatne badania i porady zdrowotne, stoiska informacyjne urzędów i instytucji.