W dniu 25.06.2013 r. w toruńskim Dworze Artusa odbyła się XIII edycja  wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Te prestiżowe doroczne wyróżnienia otrzymały wybitne postaci i zespoły reprezentujące trzynaście dziedzin.

 

 

Nagrody Marszałka, to najważniejsze regionalne wyróżnienia za najbardziej wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej. Wnioski o ich przyznanie oceniane były przez specjalnie powołaną kapitułę, złożoną z reprezentantów świata nauki, gospodarki oraz samorządowców.
 
W tym roku Nagrodami Marszałka zostali wyróżnieni między innymi Krajowa Spółka Cukrowa SA; Wiesław Zajączkowski, dyrektor Muzeum Archeologicznego w Biskupinie; prof. Marek Harat za wykonanie pierwszej w świecie operacji u pacjentki z zaburzeniami apetytu, cierpiącej na patologiczną otyłość oraz Zenon Nienartowicz, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia „Jestem”. Wyróżnienie specjalne zostało przyznane Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu w Tucholi za organizację „Europejskiego Spotkania Historycznych Strzelców”.

W części artystycznej gali wystąpili Józef Skrzek, Aleksandra Poniszowska, Beata Mańkowska oraz Magdalena Kulig.

Wśród zaproszonych przez Marszałka gości na uroczystej Gali wręczenia Nagród obecny był Prezes KPZHiU w Bydgoszczy Krzysztof Hadrysiak.