Ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego po raz kolejny przyłącza się do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii organizując seminarium dla przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego dotyczące możliwości pozyskania środków na inwestycje w działania poświęcone poprawie efektywności energetycznej. Seminarium pn. „Dofinansowanie na rzecz poprawy efektywności energetycznej oraz niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki - oferta NFOŚiGW” odbędzie się 23 czerwca 2014 roku w Toruńskim Parku Technologicznym.

Podczas seminarium zaprezentowana zostanie oferta Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej skierowana do przedsiębiorców w zakresie dostępnych instrumentów dla działań mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej oraz prowadzących do propagowania niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki.

Na spotkaniu poruszona będzie charakterystyka Programu Priorytetowego NFOŚiGW: Wsparcie dla przedsiębiorców w zakresie niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki. Celem tego programu jest zarówno przeprowadzenie audytów energetycznych oraz elektroenergetycznych w przedsiębiorstwach dla określenia możliwości oszczędności energii, przeliczalnej na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz przeprowadzenie działań inwestycyjnych służących poprawie efektywności energetycznej jak i wzrost efektywności energetycznej przedsiębiorstw. Wzrost ten będzie polegał na działaniach inwestycyjnych, obejmujących mechanizm wsparcia i prowadzących do efektywnego wykorzystania energii lub uzyskania wymiernych oszczędności energii.

Dodatkowo zaprezentowane zostaną dwa inne programy priorytetowe: Poprawa efektywności energetycznej Część 4) Inwestycje energooszczędne w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz GEKON - Generator Koncepcji Ekologicznych, których tematyka wpisuje się w generalny cel spotkania, czyli możliwości pozyskania środków na inwestycje w działania poświęcone poprawie efektywności energetycznej.

Prowadzący: Rafał Kręcisz – Koordynator Programu priorytetowego: Wsparcie przedsiębiorców w zakresie niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Seminarium odbędzie się 23 czerwca 2014 r. w Toruńskim Parku Technologicznym przy ul. Włocławskiej 167, w godz. 11.00 – 13.00.Szczegółowy program seminarium w załączeniu.

W celu zgłoszenia się na wydarzenie prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

Więcej informacji można uzyskać w biurze EEN: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / 56 699 54 82.

Wydarzenie jest częścią obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii. ETZE, to inicjatywa Komisji Europejskiej, która poprzez organizację wydarzeń o tematyce środowiskowej ma na celu zwrócenie uwagi na problem prowadzenia działalności gospodarczej w zgodzie z ideami zrównoważonego rozwoju.