Arie na plaży - Ryszard Smęda zaprasza odbędą się jak zawsze w pierwsze piątki wakacyjnych miesięcy, czyli dokładnie 1 lipca oraz 5 sierpnia i rozpoczną się o godzinie 21.00.

Podczas koncertu lipcowego wystąpią: Marta Ustyniak - Babińska (sopran) - solistka Opery Nova w Bydgoszczy, Zuzanna Szary (sopran) - studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Paweł Krasulak (tenor) - solista Opery Nova w Bydgoszczy. Podczas koncertu sierpniowego wystąpią: Gabriela Kamińska (sopran) - solistka Opery Kameralnej w Warszawie, Szymon Rona (tenor) - solista Opery Nova w Bydgoszczy, Przemysław Zubowicz - piosenkarz, solista Teatru Roma w Warszawie.


Zarówno podczas lipcowego jak i sierpniowego koncertu nie zabraknie gospodarza - solisty Opery Nova w Bydgoszczy Ryszarda Smędy (bas) oraz Bogdana Ciesielskiego z zespołem - akompaniament.


Koncerty poprowadzi Ryszard Smęda z asystentką Joanną Skupin.


Organizatorzy: Burmistrz Koronowa - Stanisław Gliszczyński, Ryszard Smęda, Urząd Miejski w Koronowie, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie.


Patronat medialny: TVP Bydgoszcz, Polskie Radio Pomorza i Kujaw, Gazeta Pomorska.


Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Koronowie, Bank Spółdzielczy w Koronowie, t&s, KAFRA Płytki Ceramiczne Ryszard Kamiński, Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., POL-OSTEG Sp. z o.o., Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy, Elewator w Koronowie Sp. z o.o., Rewita Domy Wczasowe WAM, Oddział w Pieczyskach, Szkółkarstwo Owocowo-Ozdobne "Niedźwiedź".