Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy objęło Patronat nad wydarzeniem „Biznes Trendy”, w związku z tym Prezes Jan Sielski uczestniczył w śniadaniu biznesowym „wiedza nie tylko dla analityków –jak zapanować nad procesami w firmie?”,  które odbyło się 24 listopada w Hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy.

Biznes Trendy to program rozwoju kompetencji menedżerskich. Projekt ma na celu przygotowanie kadry zarządzającej polskich firm na zmiany rozwojowe i technologiczne oraz wskazanie, jak dzięki nowoczesnym narzędziom IT polskie firmy mogą odnosić sukces.

Gościem specjalnym wydarzenia był dr Adam Kowalik, Independent Intelligence Professional. Trener i konsultant specjalizujący się w strategii konkurowania firm, wywiadzie biznesowym i zarządzaniu wiedzą. Dostarcza niezależne analizy i wartościową wiedzę do decyzji i działań strategicznych, operacyjnych, taktycznych.


Uczestnicy Biznes Trendy uzyskali wiedzę o najnowszych trendach rynkowych, rozwiązaniach branżowych i technologicznych, jak wykorzystać informacje ze środka firmy oraz jak usprawnić procesy biznesowe aby wyprzedzić konkurencje.

Swoim doświadczeniem podzielili się konsultanci z firmy ENTEO sp. z o.o. Opowiedzieli jakie procesy warto wesprzeć IT, jak wdrożyć elektroniczny obiegu dokumentów i procesów w firmie. Przedstawili też, jak należy przygotować firmę do wdrożenia oprogramowania typu Workflow.

Podczas śniadania biznesowego swoje doświadczenia w pracy oraz automatyzacji i optymalizacji procesów w organizacji  zaprezentowali przedstawiciele  Polskiego Radia Pomorza i Kujaw S.A.