Podczas wojewódzkich obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na pl. Wolności w Bydgoszczy zgromadzili się politycy, przedstawiciele instytucji, kombatanci, a także bydgoszczanie. Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz odczytał list od premier Beaty Szydło skierowany do mieszkańców regionu.

W trakcie uroczystości został odczytany także list marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Uroczystość patriotyczną poprzedziła msza w katedrze św. Marcina i Mikołaja po przewodnictwem ordynariusza diecezji bydgoskiej bp. Jana Tyrawy.

Na zakończenie oficjalnych uroczystości w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim zasłużonym osobom wręczono odznaczenia państwowe, a uczestnicy wysłuchali wykładu "Wolność, odpowiedzialność i zrównoważony rozwój" i programu artystycznego "Pan Cogito a niepodległość" według Zbigniewa Herberta w wykonaniu aktorów.

Podczas obchodów Święta Niepodległości w powiecie nakielskim po raz dziesiąty z rynku wyruszył „Nakielski rowerowy rajd niepodległości”.

Msza św. za Ojczyznę odprawiona została o godz. 10 w kościele pw. św. Stanisława. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz na Rynek, gdzie złożono kwiaty pod Pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu i przy tablicach pamiątkowych. Po części oficjalnej na Rynku odbył się festyn.   

 O godz. 12.30 na strzelnicy w Paterku odbył się turniej strzelecki, zorganizowany przez Nakielskie Bractwo Kurkowe.

W uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości brali udział przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia handlu i Usług w Bydgoszczy.