To takie ważne, aby współczesne kobiety/mamy mogły znaleźć czas na realizację swoich marzeń, wyzwań, aby mogły realizować się w różnych aspektach życia. Jako kobiety mamy prawo mówić o tym, co jest dla nas ważne, wyrażać swoje emocje, jak również okazywać słabości. Mamy prawo do równego traktowania w życiu, w związku w rodzinie, możliwości swobodnej wypowiedzi, czasu tylko dla siebie, jeżeli tylko tego potrzebujemy.

W tym roku serdecznie zapraszamy wszystkie mamy na jubileuszowy Maj Mam pod hasłem „Matka też człowiek — prawa człowieka, prawa mam”,  który odbędzie się 26 maja 2022 r. w godz. 10.00–13.00, w sali Konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5.

Projekt Maj Mam organizowany jest od 2013 roku. Celem projektu jest aktywizacja kobiet po urodzeniu dziecka, po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Wszystkie spotkania są bezpłatne. I co dla mam najważniejsze – nie trzeba zastanawiać się, z kim zostawić dziecko – można przyjść razem z nim. W czasie, gdy mama uczestniczy w spotkaniu, dziecko (w zasięgu jej wzroku) spędza czas z animatorami w specjalnie do tego przygotowanym kąciku zabaw a prowadzącym nie przeszkadza obecność dziecka. Miejsce spotkania przystosowane jest do obecności dzieci w każdym wieku. Jest to również okazja do wsparcia się nawzajem, do stworzenia i podtrzymywania sieci kontaktów.

Tegoroczny program:

10.00 Przywitanie uczestniczek

10.15 Prawo mamy do wyznaczania granic i równego traktowania w rodzinie

11.00 Joga twarzy - naturalne piękno

12.00 Prawo mamy do dobrego życia -równowaga między pracą a życiem prywatnym -zarządzanie czasem

Szczegółowe informacje warsztatów

*„Prawo mamy do wyznaczania granic i równego traktowania w rodzinie” – pogadankę poprowadzi Pani Agnieszka Gaura.
Będziemy rozmawiać — Czym są granice w relacjach, w rodzinie? Jak je stawiać, dlaczego są ważne, jak rozpoznać własne granice. Rodzaje granic.

 Agnieszka Gaura - Specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, mama, żona, od 2015r. założycielka i Prezes Fundacji WYJŚĆ z CIENIA

 

**„Joga Twarzy — naturalne piękno” — warsztaty poprowadzi Pani Justyna Kosień

Na spotkaniu zapoznamy się z jogą twarzy, masażami i ćwiczeniami, które uczestniczki będą mogły wykonywać w domowym zaciszu. Jakich efektów możemy oczekiwać, gdy będziemy systematyczne? Będą także ćwiczenia na mięśnie twarzy i szyi oraz o zaletach automasażu.

Justyna Kosień — Certyfikowana Instruktorka metody Yogattractive. Prywatnie żona i mama dwójki dorosłych już dzieci.

***"Prawo mamy do dobrego życia – równowaga między pracą a życiem prywatnym — zarządzanie czasem"  — w tematykę wprowadzi nas Pani Dominika Czarnecka-Pijarowska

Co to znaczy „dobre życie”. Czy work-life balance to wyświechtane zagadnienie, które trudno wpleść w codzienne życie, a zarządzanie czasem to mrzonka? O co walczyć, co odpuścić i jak to wszystko wyglądało dawniej a jak wygląda teraz? Te wszystkie tematy oraz wiele innych z obszaru codzienności Matki/Kobiety 2022 zostaną poruszone i wierzę, że skłonią wszystkie uczestniczki do dalszych rozmyślań.

Dominika Czarnecka-Pijarowska – pedagożka, trenerka, terapeutka, pracuje w nurcie TSR — terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, nauczycielka, mama trójki dzieci. Prowadzi seminaria inspirujące, warsztaty, webinary, udziela wsparcia indywidualnego i konsultacji w „Ku bliskości”. Prowadzi psychoedukację. W swojej pracy bazuje na filozofii rodzicielstwa bliskości, pedagogice Jespera Juula, wykorzystuje porozumienie bez przemocy i rodzicielstwo przez zabawę. Prywatnie mama trójki dzieci.

Rejestracja obowiązkowa na Maj Mam 2022 r. poprzez formularz poniżej:

https://forms.gle/rsuGcx26GkNSUvDd8

Prosimy o przesłanie deklaracji udziału do dnia 23.05.2022 r.

Dodatkowych informacji udziela Agnieszka Ćwiklińska, adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Nr telefonu 52 58 59109

Zapraszamy serdecznie mamy z pociechami.

Czekamy na Was J