Od stycznia 2019 r. zmienią się niektóre dokumenty ubezpieczeniowe, a także pojawią się nowe.
Płatnik składek będzie przekazywać dodatkowy raport w zestawie dokumentów rozliczeniowych za dany okres rozliczeniowy.


ZUS RPA – imienny raport miesięczny o przychodach i wykonywaniu pracy nauczycielskiej. Płatnik będzie go przekazywać w zestawie dokumentów.

Raport będzie zawierał następujące informacje:
- kwota przychodu wypłaconego w danym miesiącu, ale należnego za inny rok kalendarzowy, która stanowi podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe;
- kwota przychodu wypłaconego w danym miesiącu, ale należnego za inny rok kalendarzowy, która stanowi podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie wypadkowe;
- kwota przychodu wypłaconego w danym miesiącu, obok wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy, zasiłku chorobowego, macierzyńskiego, opiekuńczego, świadczenia rehabilitacyjnego, która w okresie pobierania tego wynagrodzenia lub zasiłku nie stanowiła podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe i która jest należna
za inny okres;
- okresy wykonywania pracy nauczycielskiej.

Czytaj więcej...

27 kwietnia 2018 roku do Sejmu wpłynął projekt dotyczący wprowadzenia rozwiązania pozwalającego na stosowanie kas rejestrujących, których zadaniem jest przesyłanie danych o ewidencji sprzedaży i kwot podatku należnego ze sprzedaży na rzecz Kowalskiego do centralnego systemu teleinformatycznego prowadzonego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej (tzw. kas „online”).

Czytaj więcej...

12 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja pt. „Inwestuj w gminie Nakło z zyskiem dla firmy”, podczas której wygłoszono kilka ciekawych prelekcji. Na konferencji obecny był Wiceprezes KPZHiU w Bydgoszczy Pan Bernard Kończak.

Zebranych przywitał burmistrz Nakła Sławomir Napierała, który przybliżył informacje na temat terenów inwestycyjnych w gminie Nakło. Na szczególną uwagę po raz kolejny zasłużył Nadnotecki Park Przemysłowy w Paterku. Teren ten został kompleksowo przygotowany pod inwestycje, a inwestorzy którzy się na nie w tym miejscu zdecydują, w zamian otrzymają profesjonalną pomoc w sprawnej realizacji procedur administracyjnych, a także stały niski koszt wydzierżawienia działki i zwolnienie z podatku od nieruchomości.

Ponadto na konferencji rozmawiano między innymi o założeniach nowej ustawy z maja bieżącego roku, mówiącej o wspieraniu nowych inwestycji, a także o formach wsparcia, które można uzyskać od Powiatowego Urzędu Pracy.

Sporą ciekawość wśród gości wzbudził temat dotyczący wprowadzania produktu na rynek chiński. 

W minioną sobotę (8 grudnia ) na Targowisku „Białe” odbyło się spotkanie  Mikołajkowe zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy, które cieszyło się dużym zainteresowaniem kupców. W czasie trwania imprezy zaszczycił nas swoją obecnością  Wiceprzewodniczący Rady Miasta  Pan Lech Zagłoba- Zygler, Radny Rady Miasta Bydgoszczy Pan Kazimierz Drozd oraz Pan  Jan Szopiński.

Targowisko odwiedził  Święty Mikołaj, który dla każdego miał coś słodkiego.

Podczas festynu Mikołajkowego ugoszczono naszych kontrahentów – kupców Targowiska tradycyjną wojskową grochówką.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w festynie bardzo dziękujemy i życzymy udanych przedświątecznych zakupów.

Zarząd Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy

 

 

W gazecie „Wyborczej” w dniu 26 listopada br. ukazał się artykuł pt.: „Dwa oblicza targowisk w Fordonie. Białe rozkwita, Tatrzańskie upada” dotyczący zarządzanego przez Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy  Targowiska „Białe” w Fordonie.

O pozytywnym funkcjonowaniu rynku, na tle innych i o zadowolonych klientach można przeczytać w całości, w poniższym linku:

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,24189946,dwa-oblicza-targowisk-w-fordonie-biale-rozkwita-tatrzanskie.html

 

źródło: wyborcza.pl Bydgoszcz