Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy po raz kolejny razem z Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy zorganizowało imprezę „BIAŁA SOBOTA NA TARGOWISKU”, która odbyła się w dniu 7 grudnia 2013 roku,

Czytaj więcej...

W dniach 3-5 grudnia 2013 roku odbyło się trzecie posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP na Kujawach i Pomorzu. Było to ostatnie spotkanie szefów samorzadowych administracji województw w ramach półrocznego przewodnictwa naszego regionu w konwencie. W III Konwencie Marszałków Województw RP uczestniczył Prezes KPZHiU w Bydgoszczy Krzysztof Hadrysiak. Tematami przewodnimi grudniowych obrad były gospodarka, innowacyjność, współpraca nauki i biznesu, a także nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej. 

Czytaj więcej...

Konferencja „Voucher badawczy jako instrument wspierania innowacyjności MSP” zorganizowana została 27.11.2013 r. przy okazji zakończenia „Programu pilotażowego w województwie kujawsko-pomorskim Voucher badawczy” i inauguracji nowego projektu „Voucher badawczy”.

Czytaj więcej...

 W odpowiedzi na zmiany, jakie nastąpiły w ostatnim czasie w przepisach prawa pracy, ”Pracodawcy Pomorza i Kujaw” zapraszają do wzięcia udziału w jednodniowym szkoleniu, które odbędzie się 11 grudnia br. o godz. 9.00 w Centrum Pracy i Przedsiębiorczości.

Czytaj więcej...

Kolejny z konkursów (Nr RPOWKP 112/V/5.3/2013) przewidzianych na 2013 rok w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 został ogłoszony. Pieniądze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – 2 000 000,00 EURO – zasilą wsparcie przedsiębiorstw w zakresie dostosowania do wymogów ochrony środowiska.

Czytaj więcej...