W dniu 16 maja w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego odbyło się Zgromadzenie Sejmiku Gospodarczego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, którego Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy jest członkiem.

Podczas Zgromadzenia omówione zostały ważne sprawy, między innymi:

- przedstawiono kierunki działań stowarzyszenia na lata 2019-2020,

- zaprezentowano budżet Sejmiku na 2019 rok,

- podjęto uchwały dotyczące zatwierdzenia sprawozdania z działalności Prezydium Sejmiku, jak również Komisji Rewizyjnej za 2018 rok, udzielono absolutorium Prezydium, a także zatwierdzono budżet na 2019 rok.

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług reprezentowali:

- Jan Sielski – Prezes KPZHiU,

- Bernard Kończak- Wiceprezes KPZHiU,

- Leszek Rutkowski - Dyrektor KPZHiU, który został członkiem Komisji Rewizyjnej Sejmiku Gospodarczego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla przedsiębiorców, które odbędzie się we wtorek, 28 maja o godzinie 14:00 w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Toruniu przy ulicy Skłodowskiej-Curie 41

Wydarzenie będzie poświęcone mechanizmom sprzedażowym, a gościem specjalnym będzie Tomasz Grzelak. 

 ---> Więcej informacji oraz rejestracja: WWW

---> Wydarzenie na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/323999364931842/

Osoba do kontaktu:

Anna Wankiewicz

Specjalista ds. Marketingu i PR
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | Tel. kom. 885 230 843 

Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu
ul. Skłodowskiej-Curie 41, 87-100 Toruń
tel.: 56 658 62 90, fax: 56 658 62 99 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.iph.torun.pl

3 maja w Nakle nad Notecią odbędą się obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na zaproszenie Starosty Nakielskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w obchodach uczestniczyć będzie Pan Bernard Kończak – Wiceprezes KPZHiU w Bydgoszczy.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 9:40 od zbiórki uczestników, pocztów sztandarowych, delegacji przy remizie OSP ul. Dąbrowskiego 50 i nastąpi przemarsz do kościoła farnego pw. Św. Wawrzyńca, gdzie o godz. 10:00 odbędzie się msza Święta w intencji Ojczyzny. Po mszy nastąpi złożenie kwiatów przy Tablicy Katyńskiej oraz nasadzenie dębu katyńskiego.

O godzinie 11:30 odbędą się uroczystości na rynku, w tym między innymi:

- okolicznościowe wystąpienia,

- złożenie wiązanek kwiatów przy Pomniku Wdzięczności Wojsku Polskiemu,

- koncert chóru Soli Deo,

- kiermasz.

O godzinie 14:00 w Muzeum Ziemi Krajeńskiej z okazji 720-lecia nadania praw miejskich odbędzie się wystawa –„Opowieść o mieście ”

27 kwietnia 2019 roku w Potulicach odbędą się uroczystości związane z 74. rocznicą wyzwolenia niemieckiego Obozu „Potulice-Lebrechtsdorf”, Święto Patrona ZS-P w Potulicach – „Dzieci Potulic”,Miesiąca Pamięci Narodowej.

Uroczystości rozpoczną się od montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów, po czym zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w Kościele  pw. Zwiastowania NMP. Po Mszy Świętej poczty sztandarowe oraz delegacje udadzą się w kierunku dawnej bramy głównej obozu celem złożenia wieńców i kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem. Przyjmuje się, że ogółem w obozie było więzionych około 25 tys. osób. W ewidencji zgonów odnotowano 1297 osób, w tym 767 dzieci.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Marszałek Województwa- Piotr Całbecki uroczystości związane z 74. rocznicą wyzwolenia niemieckiego Obozu „Potulice-Lebrechtsdorf” objęli Patronatem Honorowym.

Na uroczystości zaproszenie otrzymał Wiceprezes KPZHiU Bernard Kończak, który weźmie udział w obchodach.