BEZPŁATNE

Szkolenie okresowe z zakresu BHP 
dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami

realizowane na zlecenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bydgoszczy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Czytaj więcej...

PRZYPOMINAMY !

Od 1 stycznia 2018 roku prowadzący działalność gospodarczą otrzymają nowe, indywidualne numery rachunków składkowych (NRS), na które odprowadzać będą sumę należnych składek ZUS. Natomiast obecne rachunki, na które płatnicy wpłacają składki zostaną zamknięte.

Czytaj więcej...

W dniu 10 października br. o godzinie 12:30 w siedzibie Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i  Przedsiębiorczości w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie z byłym Prezydentem Bronisławem Komorowskim.

Celem spotkania jest rozmowa z Prezydentem na temat: „Rozwój przedsiębiorstw oraz aktualna sytuacja gospodarcza w Polsce”.

Na prośbę organizatora należy potwierdzić swoją obecność do 8 października br. wysyłając zgłoszenie na adres mailowy Sejmiku Gospodarczego:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. (52) 567-07-20

tel. kom.  509 -225 -167

12 października 2017 roku o godzinie 10:00 w Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Wydarzenie uświetniły m.in. wystąpienie Jarosława Gowina - wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, a także wykład prof. Wojciecha Maksymowicza.

 W programie uroczystości:

Hymn Państwowy
Powitanie gości
Wystąpienie inauguracyjne JM Rektora
Wystąpienie Jarosława Gowina, wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego
Gaude Mater Polonia
Immatrykulacja studentów I roku
Gaudeamus Igitur
Wręczenie odznaczeń i wyróżnień pracownikom i studentom
Wystąpienia gości
Wykład inauguracyjny - prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Maksymowicza, pt. „Od trepanacji do sztucznej inteligencji - rozwój technologii medycznej na przykładzie neurochirurgii”
Występ chóru UTP pod dyrekcją Agnieszki Sowy

Na zaproszenie Rektora UTP w uroczystej inauguracji roku akademickiego udział wziął Prezes KPZHiU – Jan Sielski.

W dniu 19 września 2017 roku w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyła się konferencja pn. Instrumenty wsparcia przedsiębiorczości. Konferencja była adresowana dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, ale również dla tych, którzy dopiero zamierzają zmierzyć się z biznesem. Na konferencji zaprezentowały się sektory finansowe, doradcze i promocyjne. Była okazja zapoznać się z możliwościami pozyskania wsparcia dla biznesu czy też sposobami występowania o pomoc lub skorzystania z różnych programów pomocowych umożliwiających rozwój przedsiębiorstwa i poszerzenie jego oferty.
Konferencję otworzył burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała, który przedstawił istotę zagadnienia. Następnie głos zabrał poseł Łukasz Schreiber, przybliżając problematykę związaną z przedsiębiorczością na szczeblu parlamentu i rządu. Pełnomocnik wojewody omówił temat z poziomu województwa kujawsko-pomorskiego. Sektor finansowy prezentowali: Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, Bank Gospodarstwa Krajowego, PKO BP. W dalszej części słuchacze zapoznali się z ofertą Fundacji Pracy narodów „Inkubator talentów”, prezentacją Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Bydgoskiego Klastra Przemysłowego oraz firmy MMPJ sp. z o.o., która przybliżyła możliwości, jakie stwarza współpraca z nią w zakresie transportu międzynarodowego, magazynowania i obsługi celnej. Na zakończenie wystąpił dyrektor PUP w Nakle Przemysław Ulatowski, omawiając tematykę w sferze możliwości pozyskiwania pracowników poprzez jego instytucję oraz sytuację, jaka obecnie występuje na naszym rynku pracy.

Na zaproszenie Pana Burmistrza Sławomira Napierały w konferencji uczestniczył Prezes KPZHiU Jan Sielski oraz Wiceprezes Bernard Kończak.