Konferencja „Uwarunkowania i ograniczenia dynamicznego rozwoju regionu Kujaw i Pomorza w kontekście polityki zrównoważonego rozwoju kraju” odbyła się 18 września 2018 roku w hotelu Amazonka w Ciechocinku, zorganizowana przez Wojewódzką Radę Dialogu Społecznego.

Czytaj więcej...

16 września zorganizowano gminne Święto Plonów. Gospodarzem tegorocznych dożynek gminy Nakło było sołectwo Suchary.  W uroczystościach na zaproszenie Burmistrza Nakła nad Notecią Pana Sławomira Napierały wziął udział Wiceprezes KPZHiU – Bernard Kończak.

 

Czytaj więcej...

W minioną niedzielę tj. 9 września br. w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie (gmina Nakło nad Notecią) odbył się Piknik Niepodległości. Na zaproszenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza, Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomira Napierały oraz  Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych  Dowódcy Garnizonu Bydgoszcz gen. dyw. Dariusza Łukowskiego w pikniku uczestniczył Pan Bernard Kończak - Wiceprezes KPZHiU w Bydgoszczy.   

Podczas uroczystości, które odbyły się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości można było obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego i historycznego, a także pokazy wojska, policji i straży pożarnej, występy zespołów wokalnych oraz pokazy szkół tanecznych, a także koncert Orkiestry Wojskowej Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, Chóru Soli Deo.

Czytaj więcej...

W dniu 20 września 2018 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu przy ulicy Wrocławskiej 158 odbędzie się I Kongres Żeglugi Śródlądowej.

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy otrzymało od Wojewody Opolskiego zaproszenie do udziału w Kongresie.

Wydarzenie będzie okazją do pogłębionej dyskusji na temat stanu polskich śródlądowych dróg wodnych oraz wykorzystania ich potencjału w celu rozwoju gospodarczego kraju. Ponadto będzie można zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi planowanych inwestycji oraz posłuchać przedstawicieli sektora biznesu działającego w sektorze transportu wodnego śródlądowego. Organizacji Kongresu przyświecają trzy najważniejsze cele:

  • rozwinięcie debaty na temat stanu obecnego i perspektyw rozwoju polskich rzek,
  • zainteresowanie sektora biznesu transportem wodnym śródlądowym,
  • pokazanie perspektyw rozwoju dla przyszłych, młodych kadr.

Już dziś zapraszamy wszystkich członków KPZHiU oraz osoby chętne do udziału w najważniejszym wydarzeniu związanym z transportem wodnym śródlądowym w 2018 roku. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. 
Udział w Kongresie jest bezpłatny.

Szczegóły i rejestracja na www.kongreszeglugi.pl

W  piątkowy wieczór 3 sierpnia odbył się kolejny koncert z cyklu „Arie na plaży-Ryszard Smęda zaprasza

Gośćmi Pana Ryszarda byli: Magdalena Polkowska (sopran) - solistka Opery Nova, Monika Kupryciuk (sopran) - absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, Łukasz Załęski (tenor) - solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Akompaniował im jak zawsze Bogdan Ciesielski z zespołem.

W koncercie uczestniczyli Prezes KPZHiU Jan Sielski oraz Wiceprezes Zbigniew Dąbrowski. 

Prezes Jan Sielski otrzymał statuetkę w ramach podziękowania dla Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy, które jak co roku jest Oficjalnym partnerem koncertów „Arie na plaży”