Kilometry Dobra to kampania organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu już po raz drugi. Ma ona za zadanie wspierać organizacje charytatywne w gromadzeniu funduszy na cele statutowe oraz rozwój działalności. Zebrane pieniądze są zamieniane na monety jednozłotowe i biorą udział w próbie pobicia rekordu Guinnessa w kategorii „najdłuższy szereg monet o jednym nominale”.

Obecny Rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji BG/BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75.24 km składający się z 4.5 miliona jednocentówek euro. Aby pobić Rekord Guinnessa trzeba by ułożyć min. 75.25 km ciągu jedno nominałowych monet, a więc zebrać ponad 3 311 000 monet o nominale 1 zł.
1 km = 44 000 zł 1 m = 44 zł

Organizatorem całej akcji jest Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu. Jego misją jest wspomaganie działań na celu pozyskania środków przez ciekawe, niestandardowe wydarzenia. Kampania "Kilometry Dobra" jest tylko jednym z wielu możliwości rozwiązań fundraisingowych.


Podczas I edycji zebrano 246 800 zł i ułożono ciąg monet o długości 5,4 km. Pieniądze zostały przekazane sześciu organizacjom charytatywnym, które brały udział w kampanii. Ambasadorami akcji była prof. Dorota Segda, prof. Walery Pisarek, Golec Orkiestra, Maciej Kot. Honorowy patronat na kampanią objął Narodowy Bank Polski, a patronatu medialnego udzieliło TVP Info, Rzeczpospolita i inne media ogólnopolskie.

 Zapraszamy do wsparcia inicjatywy!

Do akcji można włączyć się poprzez:

- przekazanie dowolnej kwoty na konto 43 1320 1117 2045 5859 2000 0014, 

- wpłacanie przez stronę internetową http://www.kilometrydobra.pl/wiatrak/,

- wrzucenie złotówek do skarbonki (lista miejsc - http://wiatrak.org.pl/kilometrydobra.html).

Finał kampanii Kilometry Dobra z „Wiatrakiem” – 31 maja br. przy Bazylice św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy.