Tego dnia w Sucharach (na boisku) odbędzie się Msza Święta dziękczynna, a także konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Oprócz tradycyjnych elementów obchodów nie zabraknie części kulturalno-muzycznej. W jej trakcie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Krajna. Covery znanych utworów artystów polskich i zagranicznych zaśpiewa Wiktoria Vollmuller. Wystąpi także Polska grupa disco polo - zespół Defis. Na zakończenie czekać będzie zabawa taneczna z zespołem Mario Band.

Na boisku w Sucharach znajdziemy stoiska KGW, gastronomię oraz plac zabaw dla najmłodszych. Na grochówkę wszystkich przybyłych zaprasza SGB Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią.

Starostami tegorocznych Dożynek są Małgorzata Ciaciuch z Trzeciewnicy oraz Mateusz Plener z Suchar. Na wydarzenie współorganizowane przez Nakielski Ośrodek Kultury zapraszają: Starosta nakielski, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz Sołtys wsi Suchary. Na zaproszenie organizatorów w wydarzeniu weźmie udział Pan Bernard Kończak - Prezes KPZHiU w Bydgoszczy.

W dniu 13 lipca 2022 roku na zaproszenie Zarządu KPZHiU odbyło się wspólne spotkanie Zarządu z Radą Targowiska. Podczas spotkania poruszono bieżące sprawy nurtujące kupców handlujących na Targowisku, w tym częste kontrole Urzędu Skarbowego.

Przy okazji pierwszego spotkania po Zjeździe Delegatów KPZHiU Zarząd zaprezentował się w nowo wybranym składzie.

 

 

W dniu 23 czerwca 2022 r. w sali Bydgoskiego Marca 1981 Roku, w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się debata pt. “Czynniki rozwoju przedsiębiorczości województwa kujawsko-pomorskiego”.

Zebranych gości przywitał Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

W trakcie spotkania zespół naukowy UMK przedstawił potencjalną atrakcyjność inwestycyjną województwa w świetle przeprowadzonego badania.

Na zaproszenie Wojewody w debacie uczestniczył Prezes KPZHiU – Bernard Kończak.

 

W dniu 22 czerwca 2022 roku odbyła się pierwsza po XL Zwyczajnym Zjeździe Delegatów Komisja Rewizyjna.

Komisja obradowała w nowym składzie tj.

- Mirosław Roszko,

- Jarosław Wiliński,

- Zdzisław Wojciechowski,

- Stefan Zeyda.

- Bartosz Zwolanowski

Podczas posiedzenia omówiono regulamin pracy Komisji Rewizyjnej, wybrano także Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Na Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej został wybrany, doświadczony już w pełnieniu tej funkcji Pan Stefan Zeyda. Wiceprzewodniczącym został Pan Jarosław Wiliński.

W dniu 22 czerwca 2022 r. o godz. 10:00 w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy odbyło się Zgromadzenie Sprawozdawcze stowarzyszenia Sejmik Gospodarczy Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W trakcie spotkania Prezydent Sejmiku podsumował 2021 rok oraz przedstawił sprawozdanie z działalności Prezydium Sejmiku Gospodarczego WK-P w 2021 roku oraz budżet Sejmiku na 2022 rok.

Zaprezentowano  „Kierunki działań stowarzyszenia Sejmik Gospodarczy Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2021-2022”.

Z ramienia Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy w zgromadzeniu udział wziął Prezes- Bernard Kończak.