12 października 2017 roku o godzinie 10:00 w Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Wydarzenie uświetniły m.in. wystąpienie Jarosława Gowina - wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, a także wykład prof. Wojciecha Maksymowicza.

 W programie uroczystości:

Hymn Państwowy
Powitanie gości
Wystąpienie inauguracyjne JM Rektora
Wystąpienie Jarosława Gowina, wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego
Gaude Mater Polonia
Immatrykulacja studentów I roku
Gaudeamus Igitur
Wręczenie odznaczeń i wyróżnień pracownikom i studentom
Wystąpienia gości
Wykład inauguracyjny - prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Maksymowicza, pt. „Od trepanacji do sztucznej inteligencji - rozwój technologii medycznej na przykładzie neurochirurgii”
Występ chóru UTP pod dyrekcją Agnieszki Sowy

Na zaproszenie Rektora UTP w uroczystej inauguracji roku akademickiego udział wziął Prezes KPZHiU – Jan Sielski.

W dniu 10 października br. o godzinie 12:30 w siedzibie Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i  Przedsiębiorczości w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie z byłym Prezydentem Bronisławem Komorowskim.

Celem spotkania jest rozmowa z Prezydentem na temat: „Rozwój przedsiębiorstw oraz aktualna sytuacja gospodarcza w Polsce”.

Na prośbę organizatora należy potwierdzić swoją obecność do 8 października br. wysyłając zgłoszenie na adres mailowy Sejmiku Gospodarczego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. (52) 567-07-20

tel. kom.  509 -225 -167

W dniu 19 września 2017 roku w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyła się konferencja pn. Instrumenty wsparcia przedsiębiorczości. Konferencja była adresowana dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, ale również dla tych, którzy dopiero zamierzają zmierzyć się z biznesem. Na konferencji zaprezentowały się sektory finansowe, doradcze i promocyjne. Była okazja zapoznać się z możliwościami pozyskania wsparcia dla biznesu czy też sposobami występowania o pomoc lub skorzystania z różnych programów pomocowych umożliwiających rozwój przedsiębiorstwa i poszerzenie jego oferty.
Konferencję otworzył burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała, który przedstawił istotę zagadnienia. Następnie głos zabrał poseł Łukasz Schreiber, przybliżając problematykę związaną z przedsiębiorczością na szczeblu parlamentu i rządu. Pełnomocnik wojewody omówił temat z poziomu województwa kujawsko-pomorskiego. Sektor finansowy prezentowali: Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, Bank Gospodarstwa Krajowego, PKO BP. W dalszej części słuchacze zapoznali się z ofertą Fundacji Pracy narodów „Inkubator talentów”, prezentacją Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Bydgoskiego Klastra Przemysłowego oraz firmy MMPJ sp. z o.o., która przybliżyła możliwości, jakie stwarza współpraca z nią w zakresie transportu międzynarodowego, magazynowania i obsługi celnej. Na zakończenie wystąpił dyrektor PUP w Nakle Przemysław Ulatowski, omawiając tematykę w sferze możliwości pozyskiwania pracowników poprzez jego instytucję oraz sytuację, jaka obecnie występuje na naszym rynku pracy.

Na zaproszenie Pana Burmistrza Sławomira Napierały w konferencji uczestniczył Prezes KPZHiU Jan Sielski oraz Wiceprezes Bernard Kończak.

Drugi koncert "Arii na plaży - Ryszard Smęda zaprasza", odbył się tradycyjnie w pierwszy piątek sierpnia. Tym razem oprócz śpiewającego Pana Ryszarda Smędy bas na scenie wystąpili  Małgorzata Ratajczak mezzosporan, solistka Opery Nova w Bydgoszczy, Janusz Ratajczak tenor, solista Opery Nova w Bydgoszczy oraz soliści baletu Opery Nova w Bydgoszczy- Anita Pietrykowska i Wiktor Dierewianka.

Nie zabrakło  także Bogdana Ciesielskiego z zespołem (akompaniament).

Koncert poprowadził Ryszard Smęda oraz Joanna Skupin.

Organizatorzy: Burmistrz Koronowa - Stanisław Gliszczyński, Ryszard Smęda, Urząd Miejski w Koronowie, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie.

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy, które jest oficjalnym partnerem imprezy  reprezentował Prezes Jan Sielski.

KPZHiU na ręce Prezesa otrzymało podziękowanie za wsparcie imprezy.

   

Zapraszamy na pierwszy, z dwóch tegorocznych koncertów, pn. „Arie na plaży - Ryszard Smęda zaprasza." Tradycyjnie, w pierwszy piątek lipca (7.07) gośćmi, także śpiewającego Pana Ryszarda, jak i z pewnością bardzo wielu słuchaczy, będą artyści: Justyna Gęsicka mezzosopran, studentka Akademii Muzycznej z Bydgoszczy oraz Tadeusz Szlenkier, tenor, solista Opery Narodowej w Warszawie i Opery Nova w Bydgoszczy. Wystąpi też mużyk Opery Nova Łukasz Rafiński (trąbka). Akompaniament, tradycyjnie Bogdan Ciesielski z zespołem. Prowadzenie: Ryszard Smęda i Joanna Skupin. Plaża w Pieczyskach, godz. 21.00. Do zobaczenia!

Jednocześnie informujemy, że można skorzystać z dojazdu na to wydarzenie z Bydgoszczy oraz z Koronowa zabytkowym Ikarusem. Autobus po zakończonych Ariach odwiezie uczestników do Koronowa i Bydgoszczy. Autobus wykona jeden kurs z Bydgoszczy, oraz dwa kursy z Koronowa - podobnie w nocy, będą to dwa kursy do Koronowa w tym jeden bezpośredni do Bydgoszczy. Przystankiem początkowym i końcowym w Bydgoszczy będzie Plac Kościeleckich.