Zaproszenie na bezpłatne warsztaty:

Jak ograniczać ryzyko naruszenia prawa konkurencji w firmach?

 

Międzynarodowa Izba Handlowa (ICC) serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty z prawa konkurencji.

Pomożemy Państwu odpowiedzieć na ważne pytania z prawa konkurencji, często spotykane przez przedsiębiorców:

  • O czym nie można rozmawiać z konkurentem?
  • Na co uważać startując w przetargach?
  • Czy usługodawcy mogą ustalić ze sobą ceny swoich usług?
  • Czy producent może określać ceny sprzedaży w detalu?
  • Za jakie naruszenie prawa konkurencji może dostać karę menadżer?

Prowadząc przedsiębiorstwo, często nieświadomie możemy naruszyć prawo konkurencji, a w konsekwencji narazić się na wysokie kary nakładane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i utratę reputacji.

Celem warsztatów jest zwrócenie uwagi na kluczowe dla przedsiębiorców kwestie z zakresu prawa konkurencji oraz zaprezentowanie zasad tzw. programu zgodności, czyli procedur pozwalających uniknąć naruszeń. W drugiej części spotkania odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli UOKiK, biznesu i nauki o roli prawa konkurencji w działalności małych i średnich przedsiębiorstw.

Każdy z uczestników spotkania otrzyma bezpłatne podręczniki "Zestaw Narzędzi ICC dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw" oraz "Zestaw Narzędzi ICC do Tworzenia Programów Przestrzegania Prawa Konkurencji".

Termin:  31.03.2016 r. godz. 12.30-16.45

Miejsce: Hotel Holiday Inn, ul. Grodzka 36, 85-109 Bydgoszcz

Zgłoszenia:  udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagane jest wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa do 26 marca 2016 r. pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 22-429-94-06.

Więcej informacji:

http://www.iccpolska.pl/images/stories/dokumenty/icc_spotkania_regionalne_brief_1.pdf

W dniu 15 marca 2016 r. na terenie Kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbyło się uroczyste otwarcie Konsulatu Honorowego Ukrainy.

Po ceremonii przecięcia wstęgi w barwach Ukrainy, podpisana została umowa o wykonywaniu funkcji Konsula Honorowego Ukrainy w Bydgoszczy.

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrii Deshchytsia na Konsula Honorowego Ukrainy mianował Krzysztofa Sikorę. Przekazane zostały również listy uwierzytelniające strony ukraińskiej.W uroczystościach uczestniczyli m.in. Pierwszy Sekretarz Ambasady Ukrainy w Polsce Aleksander Borysenko, konsul-kierownik kancelarii Konsulatu Ukrainy w Gdańsku Lev Zaharczyszyn, Konsul Honorowy Republiki Słowackiej w Bydgoszczy Wiesław Cezary Olszewski a także Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy reprezentowali: Dyrektor Bogumiła Zielińska, Prezes Jan Sielski oraz Wiceprezes Bernard Kończak

Konsulat Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy jest już ósmym konsulatem honorowym reprezentującym interesy zagranicznych państw i ich obywateli w Bydgoszczy.

 

 

W dniu 22 lutego br. w  Regionalnym Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o.o., w Solcu Kujawskim z udziałem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Pana Mikołaja Bogdanowicza odbyło się spotkanie z parlamentarzystami województwa kujawsko-pomorskiego.

W trakcie spotkania poruszone zostały między innymi takie tematy jak:

1. Rola Sejmiku Gospodarczego w województwie kujawsko-pomorskim.

2. Wsparcie instytucji otoczenia biznesu dla rozwoju firm województwa kujawsko-pomorskiego.

3. Płaszczyzna współpracy pomiędzy parlamentarzystami a Sejmikiem Gospodarczym WK-P i instytucjami otoczenia biznesu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy reprezentowali Prezes Jan Sielski oraz Dyrektor Leszek Rutkowski.

W dniu 22 lutego br. o godz. 11:00, w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie przedstawicieli Prezydium Sejmiku Gospodarczego Województwa Kujawsko-Pomorskiego z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim, Panem Mikołajem Bogdanowiczem. Wizyta w Urzędzie Wojewódzkim była okazją do rozmowy o najważniejszych sprawach gospodarczych regionu. Obie strony zadeklarowały dalszą owocną współpracę.

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy reprezentowali Prezes Jan Sielski oraz Dyrektor Leszek Rutkowski.

 

W dniu 11 lutego 2016 roku w  Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbyło się posiedzenie Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury, na którym obecni byli członkowie Prezydium Sejmiku Gospodarczego, KPZHiU reprezentowali Prezes – Jan Sielski oraz Wiceprezes – Bernard Kończak.

Wśród tematów, które zostały poruszone podczas spotkania były:

1.Wsparcie Instytucji Otoczenia Biznesu dla rozwoju firm Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

2.Systemowa Współpraca z Komisją Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

3.Tworzenie systemu Monitoringu Gospodarczego.