Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy zainaugurował w środę nowy rok akademicki. O celach i planach uczelni mówił nowy rektor prof. Tomasz Topoliński.

Sala Auditorium Novum już na kilkanaście minut przed godz. 11 wypełniona była po brzegi.

Wykład inauguracyjny, pt. „Krótko o innowacjach - czyli wiedza jako towar rynkowy” wygłosił prof. dr hab. inż. Piotr Kula.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć Immatrykulacji studentów I roku, wręczenia odznaczeń i wyróżnień pracownikom oraz studentom

Gaudeamus igitur wykonał Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego pod dyrekcją mgr Agnieszki Sowy

Na zaproszenie władz uczelni w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2016/2017 uczestniczył Prezes KPZHiU Jan Sielski.

Wyższa  Szkoła Gospodarki w dniu 1 października  2016 roku  zainaugurowała Rok Akademicki 2016/2017. Gości powitał Prezydent doc. Krzysztof Sikora, a mowę inauguracyjną wygłosił JM Rektor prof. WSG dr inż. Wiesław Olszewski.

Wykład inauguracyjny  przedstawił  prof. dra hab.  Andrzej Blikle „Firma XXI wieku”

Ponadto w programie uroczystości nie mogło zabraknąć immatrykulacji, wręczenia  odznaczeń i wyróżnień.

Na zaproszenie władz Wyższej Szkoły Gospodarki  w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2016/2017 uczestniczył Prezes KPZHiU Jan Sielski.

W dniu 4 października br. o godz. 11.00 w Centrum Pracy i Przedsiębiorczości przy ul. Mennica 6 w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie organizowane w ramach cyklu „Wtorki z eksportem” pt. „Spotkanie z rynkiem egipskim”.

Organizatorami spotkania są Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego, „Pracodawcy Pomorza i Kujaw” Związek Pracodawców oraz Afrykańsko Polska Izba Handlowa - "PROAFRICA".

Spotkanie będzie następną okazją do zapoznania się z możliwościami wkraczania na konkretny rynek zagraniczny, jak również z informacjami o podmiotach wspierających przedsiębiorców w internacjonalizacji ich działalności.

Eksperci scharakteryzują rynek egipski oraz skupią się na kwestiach polsko-egipskiej współpracy gospodarczej. Ponadto prelegenci przedstawią korzyści dla polskich przedsiębiorców jakie wiążą się z ekspansją produktów i usług oraz poruszą prawno-finansowe uwarunkowania wejścia na rynek egipski.

W roli ekspertów wystąpią między innymi: Filip Suś - Prezes Afrykańsko-Polskiej Izby Handlowej - "PROAFRICA", dr Abdelaziz Elsherif - radca Ambasady Egiptu oraz Thomas Amari - dyrektor kancelarii Gras Savoy.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Szczegółowych informacji udziela:
Piotr Popielarz
tel.: 56 699 54 83
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego 16 września 2016 r. po raz kolejny po przerwie wakacyjnej organizuje „Spotkanie z przedsiębiorczością – jak założyć i rozwinąć własną firmę”. Spotkanie kierowane jest do wszystkich osób planujących założyć własną firmę oraz prowadzących już swoją działalność i chcących ją dalej rozwijać. Podczas spotkania uczestnicy uzyskają od specjalistów wskazówki dotyczące zakładania i prowadzenia własnej firmy. Dowiedzą się również jak pozyskać fundusze na prowadzenie działalności oraz o prowadzeniu alternatywnych modeli działalności.

Agenda spotkania przedstawia się następująco:

10:00 Otwarcie

10:10 Prezentacje:

  • Prezentacja Harmonogramu konkursów RPO na 2016 rok wraz z przybliżeniem działań i poddziałań(Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy),
  • Wsparcie proinnowacyjne (Pracodawcy Pomorza i Kujaw),
  • Fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej i rozwój działalności gospodarczej z uwzględnieniem harmonogramów konkursów na III/IV kwartał 2016 (Oddział Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Bydgoszczy),
  • Działania Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy wspierające przedsiębiorczość (Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy),
  • Rejestracja działalności gospodarczej w CEIDG (Urząd Miasta Bydgoszczy, Referat Działalności Gospodarczej),
  • Skąd brać pomysł na biznes? (Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Bydgoszczy),
  • Formy wspierania przedsiębiorczości oferowane przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy).

11:00 Konsultacje, pytania, dyskusje.

12:00 Zakończenie.

Po prezentacjach uczestnicy spotkania będą mogli zadawać pytania partnerom wydarzenia.

 

UWAGA ZMIANA MIEJSCA !!!

Spotkanie obędzie się dnia 16 września 2016 r. w godzinach od 10:00 do 12:00, w Urzędzie Miasta Bydgoszczy, przy ulicy Jezuickiej 2, w sali im. Łochowskiego na parterze budynku (po lewej stronie przy wejściu).

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W celu rezerwacji miejsca uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

 kontakt:

Dział Marketingu i Wspierania Przedsiębiorczości
Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.
85-112 Bydgoszcz, ul. Mennica 6
tel.: +48 52 58 58 822;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.barr.pl

W dniu  25 sierpnia br. (czwartek) o godz. 10:00 w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Sejmiku Gospodarczego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym uczestniczył Prezes KPZHiU Jan Sielski.

Członkowie Sejmiku zajmowali się między innymi sprawami takimi jak:
1. Podziękowanie ustępującym, w trakcie kadencji 2013-2016, członkom Władz Sejmiku Gospodarczego W K-P.
2. Wymiana informacji pomiędzy członkami Prezydium SG WK-P o udziale organizacji w programach Urzędu Marszałkowskiego WK-P, Komitecie Monitorującym RPO WKP 2014-2020 oraz innych przedsięwzięciach w regionie.
3. Sprawy organizacyjne Sejmiku Gospodarczego WK-P.