Zbliża się 97 rocznica odzyskania niepodległości. Oficjalne uroczystości Święta Niepodległości w naszym województwie obchodzone będą od 10 do 13 listopada w Toruniu na Rynku Staromiejskim, Cmentarzu Komunalnym, oraz Kościele Garnizonowym na pl. św. Katarzyny, w którym odprawiona zostanie  uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny.. Na zaproszenie Wojewody i Marszałka w uroczystościach weźmie udział Prezes KPZHiU Jan Sielski.

Czytaj więcej...

Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w Forum Ekspansji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które odbędzie się 24-25 listopada br. w Toruńskim Parku Technologicznym. W ramach Forum przedsiębiorcy otrzymają dużą dawkę wiedzy i informacji na temat umiędzynarodawiania działalności MŚP. Podczas 24 prelekcji i paneli biznesowych wystąpi ponad 40 ekspertów i specjalistów, którzy podzielą się wiedzą z ponad 300 uczestnikami Forum.

Czytaj więcej...

W dniu 30 września 2015 r. w Kujawsko-Pomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. Kijowskiej na Bartodziejach otwarto nowy warsztat diagnostyki, elektromechaniki i mechaniki samochodowej. Szkoła wzbogaciła się o specjalistyczne i nowoczesne podnośniki, urządzenia, narzędzia do naprawy i diagnostyki aut. Mają sprawić, że mechanicy i elektromechanicy jako absolwenci będą profesjonalistami, na których czeka rynek pracy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

W dniu 11.10.2015 r. w Sali Rajców w Jeleniej Górze z okazji jubileuszu 70-lecia Zrzeszenia Handlu i Usług w Jeleniej Górze  odbyło się uroczyste wręczenie Honorowej Odznaki Ministra Gospodarki „Za zasługi dla rozwoju gospodarki RP”. W trakcie tych wyjątkowych obchodów wręczono odznaczenia i dyplomy okolicznościowe członkom organizacji z najdłuższym stażem oraz przedstawicielom firm powiatu jeleniogórskiego współpracującym ze Zrzeszeniem.

 Najlepsze życzenie dla Zrzeszenia Handlu i Usług w Jeleniej Górze

 

9 października br. w sali sesyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyły się uroczyste obchody "Dnia Budowlanych 2015".

   Uroczystość uświetnili członkowie Pomorsko-Kujawskiej Izby Budownictwa oraz zaproszeni goście, a wśród nich m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Przewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego Dorota Jakuta, Mirosław Ślachciak - Prezes "Pracodawców Pomorza i Kujaw", Ks. Bp Jan Tyrawa, Jan Sielski Prezes KPZHiU w Bydgoszczy oraz wielu innych gości.

Czytaj więcej...