9 października br. w sali sesyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyły się uroczyste obchody "Dnia Budowlanych 2015".

   Uroczystość uświetnili członkowie Pomorsko-Kujawskiej Izby Budownictwa oraz zaproszeni goście, a wśród nich m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Przewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego Dorota Jakuta, Mirosław Ślachciak - Prezes "Pracodawców Pomorza i Kujaw", Ks. Bp Jan Tyrawa, Jan Sielski Prezes KPZHiU w Bydgoszczy oraz wielu innych gości.

Czytaj więcej...

W dniu 23 września 2015 roku odbyła się XVIII Sesja Rady Miasta Bydgoszczy.

Podczas posiedzenia Rady w Punkcie 53 porządku obrad stosunkiem głosów 14 za i 10 wstrzymujących się Radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości gruntowych stanowiących własność Miasta Bydgoszczy, położonych przy ulicy Pelplińskiej/Rataja w Bydgoszczy.

 

 

Wyniki konsultacji  na targowisku Białym w Fordonie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na portalu informacyjnym infofordon.pl w ciągu 2 dni artykuł pt: „Znamy wyniki wczorajszych konsultacji na Białym targowisku w Fordonie” Miłosza Sałacińskiego przeczytało 1011 internautów.

Za nami ostatni w tym roku koncert Arie na plaży. W miniony piątek usłyszeliśmy takie utwory jak: arie „Kto me usta całuje", „Przetańczyć całą noc", pieśń „Besame mucho" i wiele innych zakończonych „Barceloną" śpiewaną przez wszystkich artystów i publiczność, która jak zwykle dopisała


Podczas koncertu, który odbył się 7 sierpnia na plaży głównej w Pieczyskach wśród publiczności rozlosowano atrakcyjne nagrody a także podziękowano partnerom imprezy.

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy, które jest oficjalnym partnerem imprezy  reprezentowali Prezes Jan Sielski oraz Wiceprezes Zbigniew Dąbrowski.

KPZHiU na ręce Prezesa otrzymało podziękowanie za wsparcie imprezy.

 

galeria zdjęć

Czytaj więcej...

23 i 24 maja 2015 r. odbyła się XIX Inowrocławska Wystawa Gospodarcza podczas, której wręczono nagrody laureatom konkursu „Najlepszy Produkt Roku Inowrocław 2015″.

Kapituła konkursu przyznała ten tytuł Zakładom Mięsnym “Viando” za serię produktów słoikowych Nowe Smaki Viando.

Czytaj więcej...