W minioną sobotę (8 grudnia ) na Targowisku „Białe” odbyło się spotkanie  Mikołajkowe zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy, które cieszyło się dużym zainteresowaniem kupców. W czasie trwania imprezy zaszczycił nas swoją obecnością  Wiceprzewodniczący Rady Miasta  Pan Lech Zagłoba- Zygler, Radny Rady Miasta Bydgoszczy Pan Kazimierz Drozd oraz Pan  Jan Szopiński.

Targowisko odwiedził  Święty Mikołaj, który dla każdego miał coś słodkiego.

Podczas festynu Mikołajkowego ugoszczono naszych kontrahentów – kupców Targowiska tradycyjną wojskową grochówką.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w festynie bardzo dziękujemy i życzymy udanych przedświątecznych zakupów.

Zarząd Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy

 

 

8 grudnia to dla wielu z nas jeden z przedświątecznych dni spędzanych na gorączkowych zakupach. Jednak dla osób, które zza sklepowej lady pomagają nam spełnić marzenia świątecznych dni, ten dzień jest wyjątkowy.

Dzień Kupca, to mało znane Święto. Jego tradycja sięga początków XX wieku, kiedy to w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w dniu 8 grudnia 1937r., podczas pielgrzymki polskich Kupców na Jasną Górę, uroczyście ogłoszono, że będzie to Dzień Kupca Polskiego.

8 listopada 1949 roku wprowadzono obowiązek przynależności do organizacji społeczno-zawodowych. Okres socjalizmu to zanik uroczystych obchodów Święta Kupca.

Uspołeczniony handel, który dominował na naszym rynku ustalił dla swej sieci inny termin Święta „Handlowca”, pojęcie kupiec było w latach socjalizmu raczej w zaniku.

Sytuacja zmieniła się całkowicie po 1989 roku kupcy wrócili do tradycji Święta Kupca.

 Z okazji Święta Kupca Polskiego,
składamy wszystkim właścicielom sklepów, 
sprzedawcom, usługodawcom,pracownikom związanym z handlem,
 a przede wszystkim członkom KPZHiU
najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia,
aby wykonywana przez Państwa praca
była zawsze źródłem satysfakcji i dumy,
życzymy wysokich obrotów w okresie świątecznym
 i jeszcze większych zysków po podsumowaniu roku,
a także wszelkiej pomyślności i zadowolonych klientów.
Niech nadchodzący 2019 rok będzie pełen sukcesów zawodowych i osobistych.

............................ 

Z tej okazji w sobotę 8 grudnia br w godzinach 10:00 – 13:00 

na Targowisku „Białe” w Fordonie

odbędzie się Festyn Mikołajkowy.

Zarząd Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia

Handlu i Usług w Bydgoszczy

zaprasza Kupców prowadzących

działalność gospodarczą na targowisku

oraz członków KPZHiU na pyszną grochówkę.

 

Serdecznie Zapraszamy !

W środę 12 grudnia 2018 r. w Nakielskim Ośrodku Kultury odbędzie się konferencja "Inwestuj w Gminie Nakło nad Notecią z zyskiem dla firmy", której organizatorem jest Burmistrz Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią.

        Na konferencję Burmistrz Miasta Pan Sławomir Napierała zaprosił m.in. przedstawicieli naszej organizacji. Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy reprezentować będzie Prezes Jan Sielski oraz Wiceprezes Bernard Kończak.

      Podczas konferencji prezentowane będą tereny inwestycyjne w Paterku. Omawiane będą również najważniejsze zmiany i możliwości otrzymania pomocy publicznej dla nowych projektów inwestycyjnych w ramach programu „Cała Polska Strefą”. Reprezentant Powiatowego Urzędu Pracy przedstawi dotacje na założenie działalności gospodarczej oraz dofinansowanie szkoleń dla pracowników.

Uczestnicy zapoznani zostaną również z instrumentami wsparcia MŚP oferowane przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.: pożyczka na zmianę modelu biznesowego oraz granty na eksport i wsparcie internacjonalizacji MŚP.

W gazecie „Wyborczej” w dniu 26 listopada br. ukazał się artykuł pt.: „Dwa oblicza targowisk w Fordonie. Białe rozkwita, Tatrzańskie upada” dotyczący zarządzanego przez Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy  Targowiska „Białe” w Fordonie.

O pozytywnym funkcjonowaniu rynku, na tle innych i o zadowolonych klientach można przeczytać w całości, w poniższym linku:

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,24189946,dwa-oblicza-targowisk-w-fordonie-biale-rozkwita-tatrzanskie.html

 

źródło: wyborcza.pl Bydgoszcz

11 listopada w całym kraju świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Spośród setek możliwości warto rozważyć uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. W naszym regionie nie zabraknie koncertów patriotycznych, warsztatów plastycznych czy spektakli, organizowanych między innymi przez wojewódzkie instytucje kultury.

Zaproszenia na obchody 100 rocznicy Święta Niepodległości w Bydgoszczy, Toruniu czy Nakle nad Notecią otrzymali członkowie Zarządu KPZHiU, Prezes Jan Sielski oraz Wiceprezes Bernard Kończak.

W Bydgoszczy oficjalne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczną się już w piątek 9 listopada. O godzinie 11.11 we wszystkich szkołach regionu odbędzie się bicie rekordu dla niepodległej polegające na wspólnym odśpiewaniu wszystkich zwrotek hymnu państwowego.

Czytaj więcej...