W dniu 20 września 2018 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu przy ulicy Wrocławskiej 158 odbędzie się I Kongres Żeglugi Śródlądowej.

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy otrzymało od Wojewody Opolskiego zaproszenie do udziału w Kongresie.

Wydarzenie będzie okazją do pogłębionej dyskusji na temat stanu polskich śródlądowych dróg wodnych oraz wykorzystania ich potencjału w celu rozwoju gospodarczego kraju. Ponadto będzie można zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi planowanych inwestycji oraz posłuchać przedstawicieli sektora biznesu działającego w sektorze transportu wodnego śródlądowego. Organizacji Kongresu przyświecają trzy najważniejsze cele:

  • rozwinięcie debaty na temat stanu obecnego i perspektyw rozwoju polskich rzek,
  • zainteresowanie sektora biznesu transportem wodnym śródlądowym,
  • pokazanie perspektyw rozwoju dla przyszłych, młodych kadr.

Już dziś zapraszamy wszystkich członków KPZHiU oraz osoby chętne do udziału w najważniejszym wydarzeniu związanym z transportem wodnym śródlądowym w 2018 roku. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. 
Udział w Kongresie jest bezpłatny.

Szczegóły i rejestracja na www.kongreszeglugi.pl

W  piątkowy wieczór 3 sierpnia odbył się kolejny koncert z cyklu „Arie na plaży-Ryszard Smęda zaprasza

Gośćmi Pana Ryszarda byli: Magdalena Polkowska (sopran) - solistka Opery Nova, Monika Kupryciuk (sopran) - absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, Łukasz Załęski (tenor) - solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Akompaniował im jak zawsze Bogdan Ciesielski z zespołem.

W koncercie uczestniczyli Prezes KPZHiU Jan Sielski oraz Wiceprezes Zbigniew Dąbrowski. 

Prezes Jan Sielski otrzymał statuetkę w ramach podziękowania dla Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy, które jak co roku jest Oficjalnym partnerem koncertów „Arie na plaży” 

W dniu 18 lipca 2018 roku odbyła się pierwsza po XXXIX Zwyczajnym Zjeździe Delegatów

Komisja Rewizyjna.

Komisja obradowała w nowym składzie tj.

- Mirosław Roszko,

- Zdzisław Skulich,

- Jarosław Wiliński,

- Zdzisław Wojciechowski,

- Stefan Zeyda.

Podczas posiedzenia omówiono regulamin pracy Komisji Rewizyjnej, wybrano także Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Na Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej został wybrany, doświadczony już w pełnieniu tej funkcji Pan Stefan Zeyda. Wiceprzewodniczącym został pan Jarosław Wiliński

 

 

Jak co roku w pierwszy piątek lipca na plaży głównej w Pieczyskach o godzinie 21 odbył się, organizowany przez Burmistrza Koronowa - Stanisława Gliszczyńskiego, Ryszarda Smędę, Urząd Miejski w Koronowie, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie koncert ”Arie na plaży”

Podczas koncertu wystąpili znakomici soliści W tym roku gośćmi pana Ryszarda byli: Małgorzata Grela (sopran) - solistka Opery Nova oraz absolwenci Akademii Muzycznej: Wiktoria Wizner (sopran) i Marcin Skibiński (tenor).

Pieczyska przyjęły ich bardzo serdecznie. Akompaniował jak zawsze Bogdan Ciesielski z zespołem. W prowadzeniu koncertu panu Smędzie asystowała tym razem Anna Koncent. 

Oficjalnym partnerem „Arii na plaży” jest Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na pierwszy, z dwóch tegorocznych koncertów „Arie na plaży - Ryszard Smęda zaprasza." Tradycyjnie, w pierwszy piątek lipca  gośćmi, także śpiewającego Pana Ryszarda będą artyści: Małgorzata Grela (sopran) – solistka Opery Nova w Bydgoszczy, Wiktoria Wizner (sopran) - studentka Akademii Muzycznej z Bydgoszczy oraz Marcin Skibiński (tenor) - student Akademii Muzycznej z Bydgoszczy

Akompaniament, tradycyjnie Bogdan Ciesielski z zespołem. Prowadzenie: Ryszard Smęda i Anna Kocent. Plaża w Pieczyskach, godz. 21.00. Do zobaczenia!