W dniu 19 września 2017 roku w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyła się konferencja pn. Instrumenty wsparcia przedsiębiorczości. Konferencja była adresowana dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, ale również dla tych, którzy dopiero zamierzają zmierzyć się z biznesem. Na konferencji zaprezentowały się sektory finansowe, doradcze i promocyjne. Była okazja zapoznać się z możliwościami pozyskania wsparcia dla biznesu czy też sposobami występowania o pomoc lub skorzystania z różnych programów pomocowych umożliwiających rozwój przedsiębiorstwa i poszerzenie jego oferty.
Konferencję otworzył burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała, który przedstawił istotę zagadnienia. Następnie głos zabrał poseł Łukasz Schreiber, przybliżając problematykę związaną z przedsiębiorczością na szczeblu parlamentu i rządu. Pełnomocnik wojewody omówił temat z poziomu województwa kujawsko-pomorskiego. Sektor finansowy prezentowali: Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, Bank Gospodarstwa Krajowego, PKO BP. W dalszej części słuchacze zapoznali się z ofertą Fundacji Pracy narodów „Inkubator talentów”, prezentacją Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Bydgoskiego Klastra Przemysłowego oraz firmy MMPJ sp. z o.o., która przybliżyła możliwości, jakie stwarza współpraca z nią w zakresie transportu międzynarodowego, magazynowania i obsługi celnej. Na zakończenie wystąpił dyrektor PUP w Nakle Przemysław Ulatowski, omawiając tematykę w sferze możliwości pozyskiwania pracowników poprzez jego instytucję oraz sytuację, jaka obecnie występuje na naszym rynku pracy.

Na zaproszenie Pana Burmistrza Sławomira Napierały w konferencji uczestniczył Prezes KPZHiU Jan Sielski oraz Wiceprezes Bernard Kończak.

Drugi koncert "Arii na plaży - Ryszard Smęda zaprasza", odbył się tradycyjnie w pierwszy piątek sierpnia. Tym razem oprócz śpiewającego Pana Ryszarda Smędy bas na scenie wystąpili  Małgorzata Ratajczak mezzosporan, solistka Opery Nova w Bydgoszczy, Janusz Ratajczak tenor, solista Opery Nova w Bydgoszczy oraz soliści baletu Opery Nova w Bydgoszczy- Anita Pietrykowska i Wiktor Dierewianka.

Nie zabrakło  także Bogdana Ciesielskiego z zespołem (akompaniament).

Koncert poprowadził Ryszard Smęda oraz Joanna Skupin.

Organizatorzy: Burmistrz Koronowa - Stanisław Gliszczyński, Ryszard Smęda, Urząd Miejski w Koronowie, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie.

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy, które jest oficjalnym partnerem imprezy  reprezentował Prezes Jan Sielski.

KPZHiU na ręce Prezesa otrzymało podziękowanie za wsparcie imprezy.

   

Zapraszamy na pierwszy, z dwóch tegorocznych koncertów, pn. „Arie na plaży - Ryszard Smęda zaprasza." Tradycyjnie, w pierwszy piątek lipca (7.07) gośćmi, także śpiewającego Pana Ryszarda, jak i z pewnością bardzo wielu słuchaczy, będą artyści: Justyna Gęsicka mezzosopran, studentka Akademii Muzycznej z Bydgoszczy oraz Tadeusz Szlenkier, tenor, solista Opery Narodowej w Warszawie i Opery Nova w Bydgoszczy. Wystąpi też mużyk Opery Nova Łukasz Rafiński (trąbka). Akompaniament, tradycyjnie Bogdan Ciesielski z zespołem. Prowadzenie: Ryszard Smęda i Joanna Skupin. Plaża w Pieczyskach, godz. 21.00. Do zobaczenia!

Jednocześnie informujemy, że można skorzystać z dojazdu na to wydarzenie z Bydgoszczy oraz z Koronowa zabytkowym Ikarusem. Autobus po zakończonych Ariach odwiezie uczestników do Koronowa i Bydgoszczy. Autobus wykona jeden kurs z Bydgoszczy, oraz dwa kursy z Koronowa - podobnie w nocy, będą to dwa kursy do Koronowa w tym jeden bezpośredni do Bydgoszczy. Przystankiem początkowym i końcowym w Bydgoszczy będzie Plac Kościeleckich. 

W dniu 21 czerwca o godzinie 11:00 odbyło się Uroczyste Posiedzenie Senatu UniwersytetuTechnologiczno-Przyrodniczego.Tradycją Uniwersytetu podczas obchodów święta jest wręczanie medali, odznaczeń państwowych, wyróżnień oraz listów gratulacyjnych, a także promocja doktorów. Uroczystość uświetnił występ chóru UTP pod dyrekcją Agnieszki Sowy.

Na zaproszenie Rektora UTP w posiedzeniu Senatu uczestniczył Prezes KPZHiU Jan Sielski.

W dniu 19.06.2017 r. podczas uroczystej Gali Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w CKK Jordanki w Toruniu, Pan Krzysztof Sikora, Prezydent Sejmiku Gospodarczego WK-P, którego Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Bydgoszczy jest członkiem odebrał wyróżnienie dla stowarzyszenia w kategorii GOSPODARKA.