Jakie wsparcie można otrzymać w ZUS?

Infografika - Tarcza Antykryzysowa (pdf 1,1mb)

Czytaj więcej...

W związku z sytuacją kryzysową wywołaną przez epidemię koronawirusa informujemy,

iż pracownicy biura Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy

do odwołania będą dostępni dla klientów w ograniczonym zakresie.

 

Biuro KPZHiU będzie pracować w tym czasie w formie zdalnej.

Nasi pracownicy są dostępni telefonicznie i mailowo

oraz  wykonują na bieżąco swoje zadania i obowiązki.

 

W przypadku potrzeby kontaktu z KPZHiU

prosimy o kontakt e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefoniczny 502 792 937

25 marca w nocy Ministerstwo Rozwoju poinformowało o zmianie zasad przyznawania zwolnienia ze składek ZUS. Zwolnienie uzyskają wszystkie firmy. Przedsiębiorcy nie będą musieli udowadniać spadku przychodów.

Zasady, na jakich przedsiębiorcy będą mogli skorzystać ze zwolnienia ze składek ZUS z powodu epidemii, zmieniały się w ostatnich jak w kalejdoskopie.

Jeszcze w piątek przedsiębiorcy przełykali gorzką informację o braku jakiegokolwiek zwolnienia z ZUS-owskiej daniny i zastanawiali się, czy w ogóle warto korzystać z zapowiadanego wówczas odroczenia płatności składek na 3 miesiące.

Czytaj więcej...

Rząd opublikował roboczy projekt ustawy wprowadzającej szereg udogodnień dla przedsiębiorców w związku z pandemią koronawirusa. Pakiet osłonowy dla firm zakłada przede wszystkim ulgi w należnościach, ułatwienia w płatnościach podatków i składek ZUS, dopłaty do kredytów i wsparcie rynku pracy. Sprawdź dokładnie jak rząd zamierza pomóc przedsiębiorcom w walce z koronawirusem.

Czytaj więcej...

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje przedsiębiorców, że jeżeli z powodu epidemii koronawirusa pojawiają się problemy, by zapłacić bieżące składki lub należności, które wynikają z zawartej już z ZUS umowy o rozłożenie zadłużenia na raty bądź odroczenie terminu płatności, mogą skorzystać z uproszczonych form pomocy:

  • odroczenia o 3 miesiące terminu płatności składek za okres od lutego do kwietnia 2020 r.,
  • zawieszenia na 3 miesiące realizacji umowy zawartej z ZUS, w której termin płatności rat bądź składek wyznaczono w okresie od marca do maja 2020 r., i tym samym wydłużenia o 3 miesiące terminu realizacji zawartej umowy.

Czytaj więcej...