Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego z przyjemnością zaprasza do wzięcia udziału w VIII edycji konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw, któregocelem jest wyłonienie oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań naukowców i przedsiębiorców sektora MŚP w województwie kujawsko-pomorskim.

Ocenie podlegają innowacje technologiczne, produktowe i usługowe wdrożone po 1 stycznia 2014 roku, zgłoszone do konkursu w jednej z trzech kategorii:

§  mikroprzedsiębiorstwo;

§  małe przedsiębiorstwo;

§  średnie przedsiębiorstwo.

oraz nowość w tym roku!:

§  przedsiębiorstwo akademickie;

§  jednostka naukowa/zespół badawczy;

Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego do dnia 31 października 2016 r.

 Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w dniu 30 listopada 2016 roku, w Ratuszu Staromiejskim, podczas Gali Forum Ekspansji MŚP organizowanej w ramach obchodów VIII edycji „Europejskiego Tygodnia MŚP 2016”.

Najbardziej innowacyjne podmioty, docenione w drodze konkursu, wzorem lat ubiegłych, znajdą się również w publikacji: INNOWACJE W KUJAWSKO-POMORSKIEM.

 Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie konkursu: liderzy.tarr.org.pl.

 Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń, a w przypadku ewentualnych pytań, prosimy o kontakt: tel. 56 / 699 54 80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy zainaugurował w środę nowy rok akademicki. O celach i planach uczelni mówił nowy rektor prof. Tomasz Topoliński.

Sala Auditorium Novum już na kilkanaście minut przed godz. 11 wypełniona była po brzegi.

Wykład inauguracyjny, pt. „Krótko o innowacjach - czyli wiedza jako towar rynkowy” wygłosił prof. dr hab. inż. Piotr Kula.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć Immatrykulacji studentów I roku, wręczenia odznaczeń i wyróżnień pracownikom oraz studentom

Gaudeamus igitur wykonał Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego pod dyrekcją mgr Agnieszki Sowy

Na zaproszenie władz uczelni w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2016/2017 uczestniczył Prezes KPZHiU Jan Sielski.

Wyższa  Szkoła Gospodarki w dniu 1 października  2016 roku  zainaugurowała Rok Akademicki 2016/2017. Gości powitał Prezydent doc. Krzysztof Sikora, a mowę inauguracyjną wygłosił JM Rektor prof. WSG dr inż. Wiesław Olszewski.

Wykład inauguracyjny  przedstawił  prof. dra hab.  Andrzej Blikle „Firma XXI wieku”

Ponadto w programie uroczystości nie mogło zabraknąć immatrykulacji, wręczenia  odznaczeń i wyróżnień.

Na zaproszenie władz Wyższej Szkoły Gospodarki  w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2016/2017 uczestniczył Prezes KPZHiU Jan Sielski.

W dniu 4 października br. o godz. 11.00 w Centrum Pracy i Przedsiębiorczości przy ul. Mennica 6 w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie organizowane w ramach cyklu „Wtorki z eksportem” pt. „Spotkanie z rynkiem egipskim”.

Organizatorami spotkania są Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego, „Pracodawcy Pomorza i Kujaw” Związek Pracodawców oraz Afrykańsko Polska Izba Handlowa - "PROAFRICA".

Spotkanie będzie następną okazją do zapoznania się z możliwościami wkraczania na konkretny rynek zagraniczny, jak również z informacjami o podmiotach wspierających przedsiębiorców w internacjonalizacji ich działalności.

Eksperci scharakteryzują rynek egipski oraz skupią się na kwestiach polsko-egipskiej współpracy gospodarczej. Ponadto prelegenci przedstawią korzyści dla polskich przedsiębiorców jakie wiążą się z ekspansją produktów i usług oraz poruszą prawno-finansowe uwarunkowania wejścia na rynek egipski.

W roli ekspertów wystąpią między innymi: Filip Suś - Prezes Afrykańsko-Polskiej Izby Handlowej - "PROAFRICA", dr Abdelaziz Elsherif - radca Ambasady Egiptu oraz Thomas Amari - dyrektor kancelarii Gras Savoy.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Szczegółowych informacji udziela:
Piotr Popielarz
tel.: 56 699 54 83
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.