W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Ministerstwo Rozwoju - we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym - przygotowało zalecenia dla przedsiębiorców.

Czytaj więcej...

Miasto przygotowuje się na walkę z koronawirusem. Zawieszane są przygotowania do organizacji miejskich imprez, władze namawiają do śledzenia i stosowania się do zaleceń służb sanitarnych. Prezydent Rafał Bruski apeluje o sąsiedzką pomoc.

W dniu 10 marca 2020 r. podczas, konferencji prasowej w związku z koronawirusem prezydent Rafał Bruski wraz zastępcami: Iwoną Waszkiewicz i Michałem Sztyblem poinformowali o działaniach, które mieszczą się w kompetencjach samorządu i mają charakter uzupełniający do tych podejmowanych przez rząd i służby sanitarne.

Działania, które podejmujemy są prowadzone w oparciu o wiedzę przekazywaną przez wojewodę oraz służby sanitarne. W ramach działań uzupełniających wprowadziliśmy rozwiązania, mające na celu zapobieganie i opóźnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Sytuacja jest bardzo dynamiczna – jutro jadę do Warszawy na spotkanie z premierem w tej sprawie – mówił podczas konferencji Prezydent Rafał Bruski.

Zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz przekazała informację o bieżących działaniach w instytucjach zajmujących się pomocą społeczną w mieście. W związku z przebywaniem w Domach Pomocy Społecznej osób starszych i schorowanych wprowadzono tam całkowity zakaz odwiedzin oraz dodatkowe procedury zabezpieczające. Zakaz odwiedzin obowiązuje również w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. dr. Emila Warmińskiego. Do Domów Dziennego Pobytu skierujemy także prośbę o ustalenie procedur sanitarnych.

Wszelkie wytyczne wojewody dotyczące organizacji wydarzeń są już stosowane w miejskich instytucjach kultury. Imprezy masowe zostają odwoływane, a w przypadku wydarzeń o mniejszym zasięgu zarządzający instytucjami podejmą samodzielne decyzje w oparciu o stanowiska służb sanitarnych.
 
Także ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, podjęta została decyzja o zawieszeniu przygotowań do imprez miejskich o charakterze masowym.
- W najbliższym czasie w naszym mieście odbyć się miały m.in. Bydgoski Bieg Urodzinowy, koncert z okazji urodzin miasta, Majówka „Dumni z Bydgoszczy”, Ster na Bydgoszcz, czy Rzeka Muzyki. Jeśli zalecenia wojewody zostaną cofnięte to wrócimy do przygotowań. Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas najważniejsze – zaznacza Michał Sztybel.

Prezydent zaapelował również do mieszkańców o objęcie szczególną troską bliskich i sąsiadów w starszym wieku.

Każdy z nas ma w swoim najbliższym otoczeniu seniorów i osoby w podeszłym wieku. W związku z tym, że dla tej grupy koronawirus stanowi największe zagrożenie, zwracam się do Państwa z apelem o pomoc sąsiedzką – zrobienie zakupów, wykupienie leków, zapłacenie rachunków na poczcie. Takie drobne gesty są dziś na wagę zdrowia a nawet życia. Okażmy pomoc i wsparcie tym, którzy w tej szczególnie trudnej sytuacji najbardziej jej potrzebują. Nie bądźmy obojętni - dodał prezydent.

 źródło: https://www.bydgoszcz.pl/

W dniu 3 marca 2020 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się uroczyste regionalne spotkanie Laureatów programu „PRZEDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY” 2019.

Obecni byli przedsiębiorcy z naszego regionu, którzy otrzymali certyfikaty "Przedsiębiorstwo Fair Play 2019".  Z ramienia KPZHiU w wydarzeniu wziął udział Prezes Jan Sielski.

Za szczególne osiągnięcia w społecznej odpowiedzialności biznesu najwyższe nagrody otrzymały spółka ATMOMAT Szatkowski, Ryniec z Włocławka, Souvre Internationale z Inowrocławia, Slican w Bydgoszczy oraz Zakład Produkcyjno-Usługowy Romex w Bydgoszczy. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Certyfikat "Przedsiębiorstwo Fair Play" ma wieloletnią tradycję. Jest przyznawany od 22 lat. Potwierdza uczciwość firmy, która go otrzymała, stanowi komunikat, że firma, która się nim legitymuje jest godna zaufania.

Uprzejmie informujemy, że Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Toruniu organizuje 13 marca 2020 r. w godz. 10.00-13.00 w sali 215 budynku Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przy Placu Teatralnym 2 bezpłatne spotkanie pt. „Fundusze na odnawialne źródła energii dla przedsiębiorców”, podczas którego zostanie przedstawiona aktualna oferta wsparcia w ramach Funduszy Europejskich na inwestycje w zakresie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych oraz efektywności energetycznej.

 Zgłoszenia na spotkanie informacyjne przyjmujemy za pomocą formularza zgłoszeniowego lub telefonicznie pod nr telefonu: 56 621 83 41. Więcej informacji na temat spotkania (w tym formularz zgłoszeniowy, szczegółowy program) znajduje się na stronie internetowej http://www.mojregion.eu/index.php/rpo/szkolenia-i-konferencje?mmid=248.